WIDEO: JOSHUA DUŻO LŻEJSZY NIŻ OSTATNIO, ALE WCIĄŻ CIĘŻSZY NIŻ PARKER

Redakcja, Informacja własna

2018-03-30

Blisko pięć tysięcy kibiców na ceremonii ważenia? Tak, jeśli naprzeciw siebie stanie dwóch panujących mistrzów świata wagi ciężkiej, a dodatkowo walka rozgrywana jest w Wielkiej Brytanii. Jutro wieczorem naprzeciw siebie staną Anthony Joshua (20-0, 20 KO) i Joseph Parker (24-0, 18 KO), ale spore emocje dało się odczuć już dzisiaj.

Zanim Nowozelandczyk pojawił się na wadze, przed nim została odtańczona Haka. Uśmiechnięty i wyluzowany mistrz federacji WBO wniósł na skalę 236,5 funta, czyli 107,25 kg. Anglik również wyglądał na zrelaksowanego. Przebijał "piątki" z kibicami, jednemu zdążył nawet dać autograf zanim doszedł do podium, gdzie czekał już na niego rywal. Aj zanotował 242,2 funta, co daje 109,85 kg. To ponad pięć kilogramów mniej niż podczas ostatniej walki z Carlosem Takamem, w której rzeczywiście przesadził chyba nieco z muskulaturą, przez co wydawał się momentami pospinany.

Potem obaj panowie popatrzyli sobie długo w oczy. Żaden z nich nie pękał. Ale na koniec podziękowali sobie oraz kibicom. I choć nie było żadnych przepychanek, to rosnące napięcie dało się odczuć już teraz. Jutro poznamy zunifikowanego championa organizacji WBA, IBF (Joshua) i WBO (Parker). Transmisja w TVP Sport od 21:05! Poniżej prezentujemy Wam wideo z ceremonii ważenia.