PARKER SPRÓBUJE WYSTRASZYĆ JOSHUĘ HAKĄ? 'JOSHUA CHĘTNIE OBEJRZY'

Redakcja, Sky Sports

2018-03-30

Promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) podkreśla, że Anglik nie ma nic przeciwko, aby Joseph Parker (24-0, 18 KO) wykonał wraz ze swoim zespołem hakę przed sobotnią walką.

To tradycyjny taniec wojenny, głęboko zakorzeniony w nowozelandzkiej kulturze, a w sporcie kojarzony głównie z All Blacks, czyli reprezentacją Nowej Zelandii w rugby. Niewykluczone, że sztab Parkera spróbuje przy jego użyciu wystraszyć Joshuę na dzisiejszej ceremonii ważenia lub tuż przed sobotnią walką.

- Joshua chętnie by to obejrzał, on kocha takie rzeczy, uwielbia kulturę - mówi Eddie Hearn, szef stajni Matchroom Boxing, która promuje mistrza IBF i WBA w wadze ciężkiej

- Będą śpiewy i nabożeństwa. W Samoa odbędzie się msza za Josepha, także w Nowej Zelandii Samoańczycy spotkają się, żeby się pomodlić. Samoa to mała wyspa, kiedy więc jeden z jej synów wstępuje na światową scenę, jest to duża sprawa. Wszyscy się wtedy modlą. Wierzę, że nasz syn zatriumfuje - powiedział Sua, wujek Parkera.

Walka Joshua-Parker odbędzie się w sobotę na Principality Stadium w Cardiff. Poza wspomnianymi pasami w stawce znajdzie się należący do Nowozelandczyk tytuł WBO, a także mniej znaczący pas IBO, który dzierży Joshua.

Na poniższym klipie haka, którą powitali Parkera Samoańczycy mieszkający w Wielkiej Brytanii.