JOSHUA SZYKUJE PUŁAPKI NA PARKERA

Redakcja, Sky Sports

2018-03-29

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) zamierza rozstawić w ringu pułapki, w które będzie chciał zwabić Josepha Parkera (24-0, 18 KO). Wielki pojedynek unifikacyjny w wadze ciężkiej odbędzie się w sobotę na stadionie narodowym w Cardiff.

- Pracowaliśmy nad techniką, finezją i ciosami kontrującymi. Mam nadzieję, że Parker wpadnie w moje pułapki. To będą pułapki minowe. Szykuje się wojna. Zobaczycie krew, pot i mam nadzieję, że radość w moim narożniku - oznajmił Anglik.

Dodał, że po ostatnich zwycięstwach, m.in. nad Władimirem Kliczką w kwietniu ubiegłego roku, nie spoczywał na laurach i cały czas szukał dróg rozwoju.

- Fizycznie zawsze starałem się być przygotowany jak najlepiej, ale teraz mam też więcej wiary w swoje umiejętności, jestem bardziej skoncentrowany. Na każdym obozie staram się rozwijać. W sobotę zobaczymy, czego się ostatnio nauczyłem. Cały czas trzeba mieć mentalność pretendenta, dlatego nie pokazuję się zbyt często z pasami, niech inni się cieszą takimi rzeczami. Ja muszę do tego podchodzić jak pretendent. Czekam na to wyzwanie [jakim będzie walka z Parkerem]. To, że jestem teraz zwierzyną, nie oznacza, że mogę się zrelaksować. Będę bronić mojego tronu - stwierdził.

W stawce sobotniej walki znajdą się pasy IBF, WBA, WBO oraz mniej znaczący IBO. Transmisję przeprowadzi TVP Sport