NELSON: JEŚLI JOSHUA ZAWALCZY TAK JAK OSTATNIO, TO PARKER WYGRA

Marcin Olkiewicz, The Daily Star

2018-03-27

Wprawdzie Anthony Joshua (20-0, 20 KO) jest wśród kibiców raczej zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), jednak legendarny Johnny Nelson przestrzega swojego rodaka, że aby odnieść zwycięstwo z Nowozelandczykiem będzie musiał zaprezentować się znacznie lepiej niż w swoim ostatnim boju.

- Dla Anthony'ego Joshuy to największa walka w całej dotychczasowej karierze. Tak ważny nie był nawet pojedynek z Władimirem Kliczką, w którym nie miał niczego do stracena. Tutaj na szali są aż trzy mistrzowskie pasy, które w przypadku niepowodzenia powędrują do Parkera i to on wówczas zawalczy w przyszłości z Deontay'em Wilderem - analizuje Nelson.

Nelson w przeszłości aż trzynaście razy bronił mistrzowskiego tytułu federacji WBO w wadze cruiser, a dziś jest cenionym ekspertem stacji Sky Sports. "The Entertainer" mówi wprost - jeśli AJ nie zaprezentuje się w sobotę lepiej niż podczas ostatniej potyczki z Carlosem Takamem, to trzy mistrzowskie tytuły pojadą do Auckland.

- To intrygująca walka. Wbrew temu, co uważają niektórzy, wcale nie będzie dla AJ-a łatwa. Jeśli Anthony zaprezentuje się tak, jak w pojedynku z Carlosem Takamem, to przegra. On od początku musi być maksymalnie skoncentrowany, tak jak to miało miejsce w starciu z Charlesem Martinem - twierdzi Nelson.

- Nie chcę mówić, że AJ powinien zawalczyć tak, jak z Kliczką, bo w tamtym pojedynku oprócz serca i charakteru Anthony pokazał też nie najlepszą kondycję i niepewność, gdy Władimir go przycisnął. Było tam trochę błędów, ale ostatecznie atuty Joshuy pozwoliły mu odnieść wygraną. W sobotę będzie musiał być tak perfekcyjny, jak w starciu z Martinem. Cokolwiek się jednak zdarzy, to będzie bardzo trudna walka - zakończył dawny czempion wagi cruiser.

Transmisja z wielkiej walki Joshua vs Parker w najbliższą sobotę od godz. 21.00 w TVP Sport.