JOSHUA: WIERZĘ W NOKAUT - PARKER: PASY WRACAJĄ ZE MNĄ

Redakcja, Informacja własna

2018-03-27

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) i Joseph Parker (24-0, 18 KO) spotkali się dzisiaj na ostatniej konferencji prasowej przed walką unifikacyjną w wadze ciężkiej, która w sobotę odbędzie się w Cardiff. W stawce hitowej potyczki znajdą się pasy IBF, WBA, WBO oraz IBO.

ANTHONY JOSHUA: - Każda walka to nauczka. Ta z Kliczką nauczyła mnie, że nie mogę wykorzystywać obozu do budowania kondycji, tylko do pracy nad techniką.

- Takam to dobry zawodnik, miał walczyć tydzień po moim pojedynku. Był w świetnej formie. Chciałem kontrolować walkę od pierwszej rundy. Wiedziałem, że przede mną 2018 rok, dlatego w taki sposób podszedłem do tamtej walki.

- Tak jak wszyscy mówią, Parker jest szybki i potrafi przyjąć mocny cios.

- Waga zależy od rywala. Nie wiem, ile będę ważyć tym razem. Czuję się w każdym razie świetnie. Boksuję w sumie od dziesięciu lat. Długo musiałem się opierać na sile, na fizyczności. Teraz mam też siłę psychiczną. Czuję się bardzo pewnie.

- Wszystko po kolei. Mówi się już o walce AJ-z Deontayem, ale najpierw walka z Parkerem, który przecież nie bez powodu jest mistrzem. W tej chwili nie myślę o tym, co będzie po sobocie.

- Jestem gotowy na 12 rund, walka na pełnym dystansie to nie problem. Wierzę jednak, że go znokautuję.

JOSEPH PARKER: - Chcę pokazać najlepszego Josepha Parkera, jaki może być. Zabieram pasy ze sobą do Nowej Zelandii!

- Joshua to świetny mistrz. Chcieliśmy tej walki, bo go szanujemy, szanujemy to, co osiągnął. Lubimy wyzwania, a to duże wyzwanie. Obaj mamy słabe i mocne strony

- Jestem młody, szybki, silny i zdeterminowany, żeby wygrać. Nie przyjechałem po wypłatę, tylko po to, żeby zabrać pasy. Robię to dla siebie, dla mojej rodziny i kraju. To najlepszy moment na tę walkę. Obaj jesteśmy w życiowej formie.

- Pokonam go. Nie zdecydowałem jeszcze, w jaki sposób - na punkty czy przez nokaut. Zobaczymy, jak się będę czuł w dniu walki. Ale wygram na sto procent.

ROB McCRACKEN, trener Joshuy: - Parker to niepokonany zawodnik, wierzy, że nikt go nie może pokonać. Nic nie może jednak przygotować na walkę z Anthonym Joshuą. Anthony jest w świetnej formie, nie może się doczekać walki. Dla niego to tylko kolejny szczebel na drodze do zostania niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej.

- Uważałem, że walka z Kliczką nadeszła o trzy walki za wcześnie, ale sądziłem też, że jak nie popełni zbyt wielu błędów, to wygra. Ma niszczycielską siłę i potrafi też przyjąć niszczycielski cios.

- Dzisiaj Anthony nniej je i więcej śpi. Walka z Takamem była trudna, bo rywal się zmienił na 10 dni przed walką. Anthony cały czas się uczy. Zobaczycie go w najlepszej formie.

- Bez wątpienia to Kliczko był największym wyzwaniem w jego karierze. Ta walka to wyzwanie numer dwa.

- Anthony robi to, co mówi. I zrobi to w sobotę.

KEVIN BARRY, trener Parkera: - To chyba nasz najlepszy obóz treningowy. Wiem, że trenerzy często to mówią, ale mieliśmy w ostatnim czasie problemy. Walka tej rangi to idealny moment, żeby wszystko w końcu zadziałało. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z naszych przygotowań.

- Jedną z największych zalet Parkera jest to, jak potrafi kontrolować swoje emocje. Niezależnie od tego, ile będzie kibiców, będzie to ten sam Joseph Parker. Od dawna czekał na okazję, żeby udowodnić, że jest najlepszym na świecie zawodnikiem wagi ciężkiej.