JOSHUA OTWARTY NA WALKĘ W UFC

Redakcja, boxingnewsonline.net

2018-03-27

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) nie wyklucza, że w przyszłości spróbuje swoich sił w UFC. Najpierw jednak chce osiągnąć wyznaczone sobie cele w boksie.

- Floyd Mayweather Jr otworzył nam drzwi [walką bokserską z Conorem McGregorem]. Tamta walka wypaliła, przyniosła bardzo dobre wyniki [finansowe], kiedy więc będę na końcu mojej kariery i pod warunkiem, że będę dominować... Bo trzeba pamiętać, że Mayweather zrobił to już na końcu kariery. Wcześniej zdominował sport, których kochał - oznajmił zunifikowany mistrz wagi ciężkiej.

- Najpierw muszę osiągnąć cele bokserskie, inaczej będzie to pantomima. Trzeba zdominować swoją dyscyplinę, potem można się rozejrzeć za czymś innym - dodał.

Joshua zmierzy się w sobotę w Cardiff w wielkim pojedynku unifikacyjnym z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). W stawce znajdą się pasy trzech z czterech najważniejszych federacji w boksie zawodowym, ale Anglik podkreśla, że tytuły mistrzowskie mają dla niego drugorzędne znaczenie.

- Zawsze powtarzałem, że nie chodzi o pasy. Nawet Mike Tyson mówił, że one już nic nie znaczą. Nie robią więc tego dla tytułów. Skupiam się po prostym na tym, jak daleko mogę zajść. Rzucam wyzwanie samemu sobie, tytuły jedynie leżą na półkach. [Walka z samym sobą] jest wieczna i większa niż jakakolwiek unifikacja - powiedział.

Transmisję z pojedynku Joshua-Parker przeprowadzi TVP Sport.