PROMOTOR WILDERA: WHYTE? A KTO TO JEST?

Redakcja, ESPN

2018-03-24

Obóz Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) ciągle jest niechętny walce z Dillianem Whyte'em (22-1, 16 KO), który dziś wieczorem wróci na ring i może się umocnić na pozycji pretendenta dla mistrza WBC w wadze ciężkiej.

- Kto to jest Dillian Whyte? Co on osiągnął? To tylko kolejny twór Eddiego [Hearna] - mówi Lou DiBella, promotor Wildera.

- Szczerze mówiąc, Whyte nie wyglądał w ostatnich walkach jak ktoś, kto miałby podbić świat. Ten gość jest podobny do kilku facetów, którzy walczą w Stanach Zjednoczonych. To nie brak szacunku. Po prostu nie sądzę, aby miał większe prawa do walki o tytuł niż inni - dodaje.

Whyte zaboksuje dzisiaj w Londynie z Lucasem Browne'em (25-0, 22 KO). Jeśli wygra, może się zmierzyć z Wilderem, choć Amerykanin zdecydowanie woli walkę z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), z którym Whyte przegrał w siódmej rundzie pod koniec 2015 roku.

- Jeśli Hearn tak bardzo go ceni, powinien znowu zrobić mu walkę z Joshuą. Whyte zdołał nim wstrząsnąć w pierwszym pojedynku. Ostatnio nie wyglądał jakoś rewelacyjnie, jeżeli więc Eddie tak bardzo chce mu dać walkę mistrzowską, niech go wystawi przeciwko swojemu mistrzowi - oznajmił DiBella.