500 MILIONÓW DOLARÓW DLA JOSHUY? DANA WHITE CHCE PROMOWAĆ ANGLIKA

Redakcja, Daily Telegraph

2018-03-22

Szykujący się do wejścia na rynek bokserski Dana White, prezydent UFC, jest zainteresowany podpisaniem kontraktu ze zunifikowanym mistrzem wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO). Umowa mogłaby opiewać nawet na pół miliarda dolarów.

White zamierza polecieć do Cardiff na walkę Anglika z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), która odbędzie się 31 marca. W Walii będzie chciał się spotkać z Joshuą i jego ludźmi. Mistrz przyznał, że jest zainteresowany, choć jednocześnie podkreślił, że nie zamierza się rozstawać z Eddiem Hearnem i jego stajnią Matchroom Boxing.

- Jestem z Eddiem od samego początku. Nie śledzę UFC, więc nie wiem, jakie mają plany... Ale jestem zainteresowany, wszyscy możemy pracować razem. Mamy z Eddiem bardzo dobre relacje, jestem przekonany, że Eddie także byłby zainteresowany współpracę z White'em. Jeśli to dobry interes, to ma to sens - oznajmił.

Kontrakt Joshuy z Hearnem wygasa za mniej więcej rok. Promotor wtóruje słowom swojego podopiecznego i mówi, że jest otwarty na robienie interesów z White'em. - A tymczasem podpiszę kontrakt z Conorem McGregorem i wszyscy będziemy kwita - zażartował.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy White zacznie promować walki pięściarskie. Obecnie stara się o licencję promotora bokserskiego w stanie Nevada.