POWIETKIN SPARUJE Z OLBRZYMAMI, NA PRICE'A POWINIEN BYĆ GOTOWY

Redakcja, World of Boxing

2018-03-19

Aleksander Powietkin (33-1, 23 KO) za dwanaście dni wyjdzie do ringu na stadionie w Cardiff, gdzie czekać na niego będzie wielki i bardzo mocno bijący David Price (22-4, 18 KO). Jak przygotować się na takiego olbrzyma?

"Sasza" robi właśnie "dziesiątki" z wysokimi sparingpartnerami. W przyszłym tygodniu dystans będzie się już oczywiście zmniejszał. A z kim trenuje Rosjanin?

Mierzący 197 centymetrów Iwan Tkaczenko (2-0, 2 KO), o dziesięć centymetrów wyższy Aleksander Zachożyj (7-0, 6 KO) - na zdjęciu obok, niewiele niższy (201cm) Gary Cornish (25-2, 13 KO) i główny sparingpartner od kilku dni, czyli Aleksander Dimitrenko (41-3, 26 KO) - oto lista pięściarzy, którzy przygotowują Powietkina na starcie z kolosem z Liverpoolu. Jest więc z kim pracować i budować formę.

- Jesteśmy zadowoleni z tych sparingów. Dzięki nim forma Aleksandra systematycznie rośnie i będzie przygotowany na wszystko w dniu walki - zapewnia Iwan Kirpa, szkoleniowiec Rosjanina.

DAVID PRICE: MAM NADZIEJĘ, ŻE POWIETKIN BĘDZIE CZYSTY >>>

Przypomnijmy, iż głównym wydarzeniem wieczoru w Cardiff będzie unifikacja trzech pasów wagi ciężkiej - WBA, IBF i WBO. Te dwa pierwsze tytuły należą do Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), trzeci do Josepha Parkera (24-0, 18 KO). W natychmiastowym tempie wyprzedano 80 tysięcy kibiców. Powietkin pozostaje obowiązkowym pretendentem do mistrzostwa świata z ramienia federacji World Boxing Association.