WHYTE: ZMIENIŁEM SIĘ PO PORAŻCE Z JOSHUĄ

Redakcja, Sky Sports

2018-03-18

Dillian Whyte (22-1, 16 KO) stwierdził, że porażka z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) dała mu do myślenia i pozwoliła się rozwinąć.

29-latek, który pokonał Joshuą na ringu amatorskim, przegrał z nim na zawodowstwie przez techniczny nokaut w siódmej rundzie pod koniec 2015 roku.

Pytany o to, co sprawiło, że postanowił zmienić pewne rzeczy w swoich przygotowaniach i życiu codziennym, Whyte odpowiada: - Walka z Joshuą. Odkryłem, że miałem braki zarówno pod względem kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Wtedy trenowałem sam, wszystko robiłem samodzielnie. Jestem szczery z samym sobą. Jak coś w życiu idzie nie po mojej myśli, to zaczynam to analizować. Zrozumiałem, że muszę się lepiej odżywiać i trenować. I to właśnie zrobiłem.

Dodaje, że dzisiaj walka z Joshuą wyglądałaby inaczej. - Jestem bardziej dojrzały emocjonalnie, mądrzejszy. Mam bardziej naukowe podejście do treningów, mam też lepsze podejście do walk. Jestem bardziej zrelaksowany i czuję się bardziej komfortowo na dużych galach - oznajmił.

Whyte wróci na ring 24 marca w Londynie. Jego rywalem będzie Lucas Browne (25-0, 22 KO), a w stawce znajdzie się pas WBC Silver w wadze ciężkiej.