PRICE: MAM NADZIEJĘ, ŻE POWIETKIN BĘDZIE CZYSTY

Redakcja, boxingnewsonline.net

2018-03-14

David Price (22-4, 18 KO) wyraził nadzieję, że łapany w przeszłości na dopingu Aleksander Powietkin (33-1, 23 KO) przystąpi czysty do walki, która odbędzie się na gali Joshua-Parker.

- Nie znam dobrze jego sprawy, ale fakty są takie, że oblał kilka testów. Świadomie się wspomagał, co oznacza, że szukał odpowiedzi na pytanie, na które nie mógł odpowiedzieć w sposób naturalny. Spodziewam się, że będę kontrolowany przed naszym pojedynkiem, ale czy badania przejdzie też Powietkin? Czy zbadają go w Soczi? Jakoś tego nie widzę. Powietkin ma jednak dużo do stracenia. Jest obowiązkowym pretendentem dla Joshuy. Przejdzie mu koło nosa wielka kasa [jeśli wpadnie na dopingu]. Mam nadzieję, że to oznacza, że jest czysty - stwierdził 34-letni Anglik.

Price zmierzy się z Rosjaninem 31 marca na Principality Stadium w Cardiff. Brązowy medalista olimpijski z Pekinu zdradził, że jego rywalem mógł być Dereck Chisora (27-8, 19 KO), ale nie zgodził się na tę walkę.

- Miałem propozycję, by boksować z Chisorą, jednak chciałem najpierw stoczyć jakiś inny pojedynek. Gdybym przegrał z Dereckiem, byłby to mój koniec. W przypadku Powietkina wszyscy się spodziewają, że przegram, nie mam więc nic do stracenia. Jak wygram, to świetnie, a jak nie, to przecież i tak nikt na mnie nie liczył. Będę mógł walczyć dalej z zawodnikami pokroju Chisory - oznajmił.