OBOZY USYKA I GASIJEWA: PRZED WALKĄ NIE BĘDZIE POLITYKI

Redakcja, obozrevatel.com

2018-03-11

Przedstawiciele Ukraińca Aleksandra Usyka (14-0, 11 KO) i Rosjanina Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) zgodnie zapowiadają, że przed walką finałową turnieju World Boxing Super Series żaden z zawodników nie będzie próbował wykorzystać do promocji konfliktu politycznego.

- W wielkim sporcie nie ma miejsc dla polityki. Jestem przekonany, że ani Murat, ani Usyk nie będą mieć politycznych komentarzy. Murat traktuje z wielkim szacunkiem wszystkich swoich rywali, Aleksander nie będzie wyjątkiem - powiedział Aleksiej Wasiliew, menedżer Gasijewa.

- Aleksander wielokrotnie powtarzał, że będzie rozmawiać tylko o boksie. Obaj zawodnicy mają nadzieję, że media i kibice nie będą podkręcać zainteresowanie tą walkę przy użyciu konfliktu pomiędzy tymi dwoma krajami - oświadczył z kolei Egis Klimas, impresario Usyka.

Do pojedynku Usyk-Gasijew ma dojść 11 maja w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. W stawce znajdą się pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w wadze junior ciężkiej. Zwycięzca otrzyma ponadto Puchar im. Muhammada Alego.