Z KIM PODPISZE KONTRAKT TYSON FURY?

Redakcja, Sky Sports

2018-03-09

Tyson Fury (25-0, 18 KO) gubi kilogramy, odzyskuje formę i za kilkanaście tygodni powinniśmy zobaczyć go znów między linami. W tej chwili pozostaje bez promotora, ale sławny Eddie Hearn, który kieruje między innymi karierą Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), kusi byłego króla wagi ciężkiej perspektywą konfrontacji z aktualnym mistrzem WBA i IBF.

AJ za trzy tygodnie skrzyżuje rękawice z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), championem według WBO. Jeśli pokona Nowozelandczyka, będzie miał już trzy z czterech liczących się pasów. Na pewno bardzo interesujące powinno być również jego starcie z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) zasiadającym na tronie WBC, lecz kto wie, czy największe zyski nie dałby właśnie pojedynek z charyzmatycznym i kontrowersyjnym Furym.

- Pojawiły się plotki, że Tyson związał się już z nami kontraktem. To nieprawda, choć rzeczywiście prowadzimy negocjacje. Niestety nie mogę powiedzieć, że jesteśmy blisko porozumienia. Moim zdaniem Tyson rozmawia w tej chwili z kilkoma promotorami. Jeśli przyjdzie do nas, to będzie miał otwartą drogę do wielu ciekawych walk. Jest przecież Tonny Bellew, Dillian Whyte no i oczywiście Joshua. Walka z AJ-em naturalnie będzie wisienką na torcie. To byłoby wielkie wydarzenie - stwierdził Hearn, szef stajni Matchroom.

W mediach brytyjskich spekuluje się, że głównym kandydatem do podpisania kontraktu promotorskiego z Furym pozostaje Frank Warren. Czy taki ruch skomplikowałby negocjacje w sprawie walki Tysona z Joshuą?

"Ja już mówiłem, że jeśli ma dojść do starcie z Joshuą, to na moich warunkach, a nie Hearna. Przy podziale 60/40" - napisał kilka dni temu sam Fury na jednym z portali społecznościowych.