POWIETKIN vs PRICE: ZLOT OLBRZYMÓW NA OBOZIE ROSJANINA

Redakcja, Informacja własna

2018-03-08

Aleksander Powietkin (33-1, 23 KO) już 31 marca skrzyżuje rękawice z niespełnionym na zawodowych ringach, ale wciąż jednym z najmocniej bijących na świecie Davidem Price'em (22-4, 18 KO). Niby faworyt jest jeden, lecz Rosjanin bardzo poważnie podchodzi do tego starcia i zatrudnił znakomitych sparingpartnerów.

Główną atrakcją gali w Cardiff będzie unifikacja trzech pasów wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) a Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). "Sasza" pozostaje obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO i WBA, więc jakakolwiek wpadka kosztowałaby go bardzo dużo. Dlatego pewnie jego promotor nie oszczędza na sparingpartnerach.

Na obozie Rosjanina są między innymi Aleksander Zachożij (6-0, 5 KO), ciekawy Ukrainiec mierzący 207 centymetrów wzrostu, wciąż wysoko notowany i również ponad dwumetrowy Aleksander Dimitrenko (41-3, 26 KO), niewiele niższy (197cm) Iwan Tkaczenko (2-0, 2 KO) oraz Aleksander Nesterenko (9-9, 4 KO). Wkrótce dojedzie jeszcze kolejny olbrzym - Gary Cornish (25-2, 13 KO), ale chyba najcenniejsze sparingi mogą okazać się z również zaproszonym Filipem Hrgoviciem (4-0, 3 KO). Chorwat to przecież wielka gwiazda ringów olimpijskich i jeden z najciekawszych prospektów w wadze ciężkiej. A wszystko to przy 198 centymetrach i nienagannej technice. Wygląda więc na to, że Powietkin trochę obawia się tej bomby Price'a z prawej ręki i nie zamierza go lekceważyć. W pierwszych minutach Anglik może być naprawdę groźny...