CHUDECKI O WYSTĘPIE NA PBN: CIESZY MNIE, ŻE WRACAM PO 2-LETNIEJ PRZERWIE

Cezary Kolasa, Informacja własna

2018-03-06

Po różnych problemach, głównie zdrowotnych, na zawodowy ring powróci Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO). "TNT" wystąpi 21 kwietnia na dużej gali z serii Polsat Boxing Night w Częstochowie, organizowanej przez Mateusza Borka i jego grupę MB Promotion. W rozmowie z Bokser.org 31-letni pięściarz opowiada o swoich przygotowaniach do występu, aktualnej dyspozycji, a przede wszystkim o zadowoleniu, jakie czuje przez pryzmat powrotu do boksu. 

Rywalizujący na zawodostwie od 2012 roku Polak chwali sobie współpracę z organizatorem gali w Częstochowie Mateuszem Borkiem oraz Łukaszem Lichotą, który na wschodnim wybrzeżu USA pomaga między innymi Adamowi Kownackiemu. 

- Forma z każdym dniem coraz lepsza, to dopiero początek obozu, jest ciężko, ale tak teraz musi być. W ogóle cieszy mnie sam fakt, że wracam po dwuletniej przerwie na ring. Jestem też zadowolony ze współpracy z Łukaszem Lichota i Mateuszem Borkiem, jesteśmy razem dogadani, u nas słowo droższe od papieru, a to rzadkość w tej branży - komentuje Chudecki. 

U Chudeckiego zmienia się także narożnik. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych 31-latek trenuje ze swoim bratem Krzysztofem Chudeckim, który również miał okazję boksować zawodowo, a obecnie ma swoją akademię bokserską w Poznaniu. Michał natomiast w Zielonej Górze założył swój własny klub pięściarski.

- W moim narożniku stanie mój brat Krzysztof, który tez pomaga mi w przygotowaniach i być może na ostatnie tygodnie przyleci jeszcze jeden trener. Jeśli chodzi o nazwisko rywala to jeszcze nie znam, przywołało się kilka nazwisk, ale na razie nic konkretnego - mówi w rozmowie z Bokser.org Chudecki.