UZCATEGUI GOTÓW ZASTĄPIĆ GROVESA W TURNIEJU WBSS

Steve Kim, BoxingScene

2018-03-05

Jose Uzcateguim (27-2, 23 KO) udanie zrewanżował się w sobotę Andre Dirrellowi i zdobył pas IBF kategorii super średniej w wersji tymczasowej. Nie zdążył nawet nacieszyć się tą wygraną, a już zaoferował, że może zastąpić George'a Grovesa (28-3, 20 KO) w finale turnieju World Boxing Super Series.

Groves uciszył swoich krytyków w półfinale WBSS, gdy pewnie wypunktował faworyzowanego przez niektórych Chrisa Eubanka Jr. Niestety przy okazji nabawił się kontuzji i musiał poddać się operacji. Poprosił o przesunięcie terminu walki finałowej z Callumem Smithem (24-0, 17 KO), lecz to spore utrudnienie dla organizatorów. Groves prosi o cztery-pięć tygodni więcej. Pierwotnie finał miał odbyć się 2 czerwca. Ludzie odpowiedzialni za WBSS poprosili więc o specjalistyczną diagnozę, która ma potwierdzić, czy rzeczywiście mistrz WBA będzie gotowy na lipcowy termin. Opinia lekarza ma być decydująca, ale szybko, na wszelki wypadek, na ochotnika zgłosił się reprezentant Wenezueli. Wszystko potwierdził jego doradca, Sean Gibbons.

- Jose czuje się znakomicie i chce podbić świat. Groves ma problemy z barkiem i czeka na drugą opinię lekarską. W razie czego jesteśmy gotowi, by wskoczyć w jego miejsce i zastąpić go w finale turnieju. Możemy boksować ze Smithem w czerwcu, nie ma problemu. Z przyjemnością zaboksujemy w Anglii, na terenie przeciwnika. Nam obojętne, gdzie toczymy walki. Chcemy po prostu najlepszych - stwierdził Gibbons.