STEVENSON PEWNY WYGRANEJ NAD JACKIEM: NIE MRUGAJCIE!

Ryan Burton, Boxingscene

2018-02-22

Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) nie był ostatnimi czasy zbyt aktywny, a do tego jakość jego rywali budziła wśród kibiców sporo zastrzeżeń. 19 maja w Montrealu czempion federacji WBC stanie jednak w szranki z będącym na fali Badou Jackiem (22-1-2, 13 KO). Kanadyjczyk wierzy, że efektownym zwycięstwem nad Szwedem zamknie usta krytykom.

- Wiecie, że wszyscy pięściarze uprawiają trash talking. W moim wypadku nie jest to jednak tylko zwykłe gadanie. Trenuję w Kronk Gymie, a my tutaj zawsze szukamy nokautu. Ze mną nie jest inaczej. On zapowiada, że również będzie chciał mnie znokautować, co bardzo mnie cieszy, bo to oznacza, że walka będzie ciekawa. Prawda jest taka, że to ja jestem artystą nokautu i to zrobi w tym starciu różnicę - mówi Stevenson.

Funkcję szkoleniowca Stevensona pełni obecnie Javan "Sugar" Hill, prywatnie siostrzeniec legendarnego Emmanuela Stewarda i człowiek, który stał w narożniku Anthony'ego Dirrella, gdy ten w 2015 roku boksował z Badou Jackiem.

- Sugar Hill doskonale zna Badou Jacka, tak więc nie muszę się o nic martwić. Był w narożniku Dirrella i ma Jacka świetnie rozpracowanego, ja zaś zajmuję się wyłącznie treningiem. Nie zamierzam niczego zmieniać w swoim sposobie boksowania, moim planem zawsze jest dążenie do nokautu. Kocham nokauty. Emmanuel Steward zawsze powtarzał mi, że ludzie również je kochają, a więc radzę wam, byście nie mrugali - zaapelował Kanadyjczyk.