GROVES: TAKTYKA NA WALKĘ Z EUBANKIEM NIE BYŁA POTRZEBNA

Redakcja, Sky Sports

2018-02-20

George Groves (28-3, 20 KO) skrytykował występ Chrisa Eubanka Jr (26-2, 20 KO), którego w sobotę pokonał na ringu w Manchesterze w półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej.

- Ma wielkie marzenia, i dobrze, ale próbował je spełnić przy pomocy czarodziejskiego pyłu. W tym, co robi, brakuje treści. Może to najlepszy sposób działania, bo dzięki temu nie będziemy tak naprawdę znali jego ograniczeń, ale też on się przez to nie rozwinie. Powinien spróbować czegoś innego - oznajmił.

Dodał, że na walkę z Eubankiem właściwie nie potrzebował żadnej specjalnej taktyki. - Wiedzieliśmy, że Eubank boksuje w prosty sposób, nie trzeba więc było tutaj przygotować niczego wyjątkowego. Chodziło po prostu o to, żeby walczyć swoje, nie przyjąć jego warunków - stwierdził.

Groves zmierzy się w finale WBSS ze zwycięzcą sobotniej walki Smith-Holzken. Decydujący pojedynek wstępnie planowany jest na 2 czerwca w hali O2 Arena w Londynie, ale nie wiadomo, czy nie trzeba będzie go przełożyć z uwagi na kontuzję barku, której Groves nabawił się w ostatniej rundzie potyczki z Eubankiem.