EUBANK SR: SĘDZIA MUSI UWAŻAĆ, ŻEBY NIE BYŁO JAK Z BLACKWELLEM

Redakcja, PA Sport

2018-02-17

Ojciec Chrisa Eubanka Jr (26-1, 20 KO) zaapelował do sędziego, aby miał w pamięci to, co stało się z Nickiem Backwellem, i miał dziś wieczorem oko na George'a Grovesa (27-3, 20 KO), rywala jego syna.

Blackwell zasłabł w ringu po walce z Eubankiem Jr w marcu 2016 roku. Zabrano go do szpitala, gdzie stwierdzono krwiaka śródczaszkowego i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Życie Anglika udało się uratować, ale w wieku 25 lat był on zmuszony do zakończenia bokserskiej kariery.

Eubank Sr niedawno nawiązał do tamtych wydarzeń na Twitterze, za co został skrytykowany m.in. przez Tysona Fury'ego. 51-latek ze swoich słów się jednak nie wycofuje.

- George wybiera się na głęboką wodę, a Chris to rekin. Sędzia musi uważać na nich obu. Musiałem wspomnieć o tym, co przydarzyło się Blackwellowi. Nie wstydzę się tego. Mówię o tym, bo nie chcę, żeby coś takiego się powtórzyło, a żeby do tego nie doszło, sędzia musi wykonać swoją pracę - oznajmił.

Walka Groves-Eubank odbędzie się wieczorem na gali w Manchesterze. W stawce znajdą się pasy WBA Super oraz IBO w wadze super średniej. Zwycięzca awansuje ponadto do finału turnieju World Boxing Super Series.