JOSHUA CZY FURY? SAUNDERS I HEARN ZAŁOŻYLI SIĘ O DUŻĄ KASĘ

Redakcja, iFL TV

2018-02-17

Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO), mistrz wagi średniej i dobry kolega Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), założył się z promotorem Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) o 50 tys. funtów, że były mistrz wagi ciężkiej pokona aktualnego.

Z propozycją wyszedł Saunders, a Eddie Hearn ani przez moment się na zastanawiał. Panowie przypieczętowali zakład uściśnięciem dłoni, wszystko zaś zarejestrowała kamera iFL TV.

Wieść o zakładzie dotarła już do Johna Fury'ego, ojca Tysona, który podkreślił, że jest gotowy postawić na syna nawet większą sumę.

- Sprzedam swój dom, założę się z Hearnem o każde pieniądze, że Tyson pobije Joshuę! Nie mówię tak dlatego, że jestem jego ojcem. Po prostu talent mówi sam za siebie - stwierdził.

- Nigdzie nam się nie spieszy. Do walki z Joshuą przystąpimy wtedy, gdy będziemy gotowi. Nie damy się namówić wcześniej, niezależnie od tego, jak duże będą pieniądze. Dla nas liczy się tylko zwycięstwo, a nie kasa. Tak było w Niemczech, tak jest też teraz. Chodzi o to, by udowodnić ludziom, że się mylą - dodał.

Fury nie boksował od listopada 2015 roku, kiedy pokonał na ringu w Dusseldorfie Władimira Kliczkę. W tym roku ma w końcu wrócić na ring. John Fury ma nadzieję, że syn skoncentruje się na pięściarstwie i nie będzie się już zajmować prowokacjami poza ringiem, które ściągnęły na niego wiele głosów krytyki w Wielkiej Brytanii.

- Chcę od Tysona tylko tego, żeby zachował te głupie odzywki dla siebie i robił to, co potrafi najlepiej - boksował. Nie potrzebuje całego tego przedstawienia. Musi być sobą i odzyskać wszystkie te pasy. Może to zrobić, ale czas ucieka - oznajmił.