W SIERPNIU DEBIUT JOSHUY W USA, A W GRUDNIU WALKA Z WILDEREM?

Redakcja, fighthype.com

2018-02-17

Anthony Joshua (20-0, 20 KO być może zadebiutuje latem na amerykańskim ringu. Są plany, by mistrz IBF i WBA w wadze ciężkiej wystąpił po drugiej stronie oceanu w sierpniu.

Rywalem Joshuy - zakładając, że obaj wygrają swoje najbliższe walki - może być Deontay Wilder (39-0, 38 KO), choć jest też możliwość, aby najpierw Anglik zaboksował z mniej wymagającym rywalem.

- Jedyna rzecz, na której zależy Anthony'emu, to zostanie niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej. Aby to zrobić, musi się zmierzyć z Deontayem Wilderem. Ta walka musi się odbyć - mówi Eddie Hearn, promotor Joshuy.

- Jak będziemy z nią czekać do przyszłego roku, to może w ogóle do niej nie dojdzie. Musimy ją zrobić w grudniu. Albo nawet wcześniej. Jeśli wygramy 31 marca, to są duże szanse, że zaboksujemy w sierpniu w USA. A potem, w grudniu, możemy się zmierzyć z Wilderem. Albo możemy zrobić walkę z Deontayem od razu. Nie ma problemu - dodaje.

Joshua zmierzy się 31 marca w Cardiff z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), Wilder z kolei zaboksuje 3 marca z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO).