CHORTEN BOXING PRODUCTION - 4 GALE NA PODLASIU I BOXING DAY'S

Redakcja, Informacja prasowa

2018-02-14

Białostocki Klub Bokserski Boxing Production obchodzi właśnie dziesięciolecie. W tym roku pod nową nazwą Chorten Boxing Production zorganizuje cztery gale bokserskie oraz dwa wydarzenia dla pasjonatów tego sportu. Pierwsza już 18 lutego, gdy zaprezentowani będą zawodnicy i odbędzie się zbiórka na rzecz małych podopiecznych domowego hospicjum Fundacji "Pomóż Im".

Dziesięć lat temu w Białymstoku powstał Białostocki Klub Bokserski Boxing Production, którego głównymi założycielami są Dariusz i Dorota Snarscy. To dzięki nim kontynuowane są w mieście bogate tradycje bokserskie.

- Przez dziewięć lat zorganizowaliśmy 35 gal bokserskich, głównie w Białymstoku, ale też choćby w Jaworznie, Grajewie, Kolnie, Siemiatyczach czy Łomży. W tym czasie nasi zawodnicy walczyli o tytuły największych federacji światowych. Aleksy Kuziemski walczył o pas mistrza świata federacji WBO w hali O2 Arena w Londynie, Robert Świerzbiński o pasy WBF w Białymstoku oraz WBO w Manchesterze – przypomina Dariusz Snarski, promotor Chorten Boxing Production.

Dziś postawił na promowanie utalentowanych zawodników, ale to właśnie on odnosił największe sukcesy zdobywając pas federacji WBF i UBO wagi lekkiej w Białymstoku.

- Trenują z nami także amatorzy, Oscar Mikułowski i Wojciech Czarkowski, z którymi w tym roku wiążemy duże nadzieje na Mistrzostwach Polski Seniorów – zdradza Snarski.

Głównym partnerem działań klubu jest miasto Białystok, a od tego roku sponsorem tytularnym została Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, która posiada markę własną Z Podlaskiej Spiżarni.

W tym roku Chorten Boxing Production chce zorganizować cztery gale bokserskie, w tym dwie w Białymstoku. Pierwsza już 10 marca, znany jest też termin tej największej - Chorten Boxing Night na hali lodowiska BOSiR – 15 września, w której zapowiada swój występ Dariusz Snarski i chce powalczyć o pas mistrzowski.

- Jesteśmy już rozpoznawalni w kraju i za granicą, lecz cały czas pracujemy nad marką i poziomem sportowym, aby podczas eventów na naszych galach bokserskich walczyli najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy – zaznacza blisko 50-letni pięściarz i promotor.

Grupę zasilił mocny Ukrainiec Aleksander Babanow z wagi ciężkiej, który jako amator stoczył 212 walk, z czego wygrał aż 181. Wystąpi już 10 marca na wieczorze Białystok Boxing Show II.

Ale w tym roku planowana jest też nowość – wydarzenia dla miłośników boksu, o charakterze charytatywnym. To Boxing Day's w Białymstoku. W 2018 roku odbędą się dwie takie imprezy, a najbliższa już 18 lutego. Na scenie w Galerii Jurowieckiej (od godziny 14:00) zaprezentowani zostaną zawodnicy Chorten Boxing Production, kibice będą mieli możliwość z nimi porozmawiać, wziąć autograf albo zrobić wspólne zdjęcie. Podczas spotkania będą też konkursy i licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci Fundacji "Pomóż Im". Tego dnia w centrum handlowym będzie można spotkać także wolontariuszy tej organizacji z puszkami. Wśród atrakcyjnych fantów zdobyć będzie można np. korki Tomka Frankowskiego z autografem, podpisane rękawice Darka Snarskiego z ostatniej walki, gadżety od Zenka Martyniuka, koszulkę Kamili Lićwinko, gadżety od Krzysztofa Głowackiego oraz koszulki i szalik z autografami piłkarzy Jagiellonii.