NOKAUT GASIJEWA NA WŁODARCZYKU UZNANY ZA NOKAUT ROKU 2017

Redakcja, akboxing.ru

2018-02-14

Nokaut Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) na Krzysztofie Włodarczyku (54-4-1, 38 KO) został uznany w Rosji za nokaut roku 2017. Gasijewa wybrano też bokserem roku.

Polski pięściarz spotkał się z Rosjaninem 21 października w hali Prudential Center w Newark. Walka w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej zakończyła się w trzeciej rundzie, gdy Gasijew trafił "Diablo" najpierw lewym podbródkowym, a zaraz potem lewym hakiem na wątrobę.

24-letni Gasijew awansował niedawno do finału WBSS. Trzeciego lutego w półfinale znokautował w dwunastej rundzie Yuniera Dorticosa. W decydującym pojedynku spotka się z Aleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO). Walka ma się odbyć 11 maja w Arabii Saudyjskiej.

Ceremonia rozdania nagród w rosyjskim boksie odbyła się w Moskwie, a przy ustalaniu zwycięzców brali udział dziennikarze czołowych rosyjskich serwisów informacyjnych, w tym agencji TASS i R-Sport. Za walkę roku uznano pojedynek rewanżowy Kudriaszow-Durodola, który Rosjanin wygrał w piątej rundzie. W kategorii powrót roku zwyciężył z kolei Siergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO). Pod koniec listopada "Krusher" wrócił po dwóch porażkach z Andre Wardem i pokonał w drugiej rundzie Wiaczesława Szabrańskiego, odzyskując pas WBO w wadze półciężkiej.