HEARN: WALKA OKOLIE-CHAMBERLAIN ROZCZAROWAŁA

Redakcja, iFL TV

2018-02-04

Promotor Eddie Hearn nie kryje rozczarowania walką Lawrence'a Okoliego (8-0, 6 KO) z Isaakiem Chamberlainem (9-1, 4 KO), która w sobotę wieczorem odbyła się w Londynie.

Dwaj młodzi zawodnicy wagi junior ciężkiej mieli dać wielkie widowisko, a skończyło się na niemiłym dla oka, trwającym pełne dziesięć rund pojedynku. Po ostatnim gongu ogłoszono jednogłośne zwycięstwo Okoliego, który dwukrotnie miał rywala na deskach.

- Nie wiem, może to była kwestia braku doświadczenia. Pierwsza runda była bardzo emocjonująca, dziesiąta również. Pozostałe jednak, szczerze mówiąc, były słabe. Gala była dobra, ale walka wieczoru rozczarowała. Co zrobić... Ludzie chcieli tego pojedynku, nadal uważam, że była to odpowiednia pora, aby do niego doprowadzić, ale po prostu nie spełnił on oczekiwań - skomentował Hearn.

Szef Matchroom Boxing nie traci jednak wiary w żadnego z zawodników. O Chamberlainie powiedział, że powinien wrócić 8-rundową walką, Okoliego natomiast widzi w pojedynku o krajowy tytuł.

- Lawrence powinien teraz zaatakować mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Jest dużym zawodnikiem jak na tę wagę. Nie pokazał pełni swoich możliwości, ale trudno będzie go pokonać - powiedział.