JUTRO OKOLIE-CHAMBERLAIN. WILDER MA SWOJEGO FAWORYTA

Redakcja, Sky Sports

2018-02-02

W sobotę na gali w Londynie odbędzie się wyczekiwana przez brytyjskich kibiców, reklamowana hasłem "British Beef" walka dwóch utalentowanych pięściarzy wagi junior ciężkiej - Lawrence'a Okoliego (7-0, 6 KO) z Isaakiem Chamberlainem (9-0, 4 KO). Mistrz wagi ciężkiej Deontay Wilder (39-0, 38 KO) trzyma kciuki za tego drugiego.

Chamberlain miał okazję sparować z Wilderem w 2014 roku, jeszcze przed rozpoczęciem zawodowej kariery. Panowie do dzisiaj pozostają w kontakcie.

- Isaac jest dla mnie jak mniejszy brat. Traktujemy go jak członka rodziny, kiedy tutaj przyjeżdża, a przed walką z Lawrence'em odbyliśmy wiele rozmów. Ma serce lwa, nie boi się nikogo. Sparowaliśmy, poczuł moją siłę, nie ma więc powodu, by odczuwać przed kimkolwiek strach.  Daleko zajdzie dzięki doświadczeniu, a jeśli wykorzysta to, czego się nauczył w ostatnich latach, wygra tę walkę - powiedział "Brązowy Bombardier".

- Ten pojedynek to jego wielka szansa. Może uciszyć wszystkich krytyków. Czekał na to od dawna, życzę mu wszystkiego najlepszego - dodał.

Obaj bohaterowie sobotniej gali są promowani przez stajnię Matchroom Boxing. W stawce ich pojedynku znajdzie się wakujący pas WBA Continental.