WILDER BĘDZIE W CARDIFF. 'PO WALCE STANĘ Z JOSHUĄ TWARZĄ W TWARZ'

Redakcja, Sky Sports

2018-01-28

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) zapowiedział, że będzie 31 marca w Cardiff i stanie z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) twarzą w twarz, jeśli Anglik pokona Josepha Parkera (24-0, 18 KO).

Anglik i Nowozelandczyk będą rywalizować o trzy z czterech najważniejszych pasów w wadze ciężkiej. Czwarty znajduje się w posiadaniu Wildera.

- Wejdę na ring i stanę z nim twarzą w twarz. To będzie niesamowite. Ludzie chcą zobaczyć dwóch twardzieli w ringu. To będzie taki mały przedsmak naszej walki - powiedział czempion WBC.

Amerykanin, który będzie pracować podczas tej gali jako ekspert brytyjskiej telewizji Sky Sports, nie ukrywa, że właśnie za Joshuę będzie trzymać kciuki.

- Jasne, na sto, na tysiąc procent chcę, żeby wygrał. Ludzie chcą oglądać walki najlepszych z najlepszymi. Chcę, żeby waga ciężka pozostała gorąca i emocjonująca. Nie jest tak, że nie lubię Joshuy. Wręcz przeciwnie. Zrobił w swoją kraju znakomitą robotę, jestem dumny, że inny czarnoskóry sportowiec jest doceniany za swoje osiągnięcia, bo nieczęsto się to dzisiaj zdarza - stwierdził.

- Obaj jesteśmy mistrzami, ale czas, aby w wadze ciężkiej był jeden mistrz. Jeden gość, który zgarnie wszystko i zawładnie całą dywizją, jeden król. Dlatego tak bardzo chcę tego pojedynku - dodał.