HOPKINS: ŁOMACZENKO LEPSZY NIŻ ALI? TO NONSENS!

Redakcja, Fight Hub TV

2018-01-26

Słynny Bernard Hopkins nie wierzył własnym uszom, kiedy reporter powtórzył mu słowa promotora Boba Aruma o tym, że Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) jest lepszym pięściarzem niż Muhammad Ali.

- Bob Arum tak powiedział? Chodzi o Muhammada Alego? Ile Arum ma już lat? - zaczął wypytywać najstarszy mistrz świata w dziejach boksu.

Gdy usłyszał, że 85 [pomyłka reportera - Arum ma lat 86], odparł, że szefowi Top Rank najwyraźniej zaczyna szwankować umysł. Po chwili dodał jednak, że Arum po prostu próbuje wypromować swojego zawodnika.

- Robi to, co robią promotorzy. Promują pięściarzy, mówią, że są oni lepsi niż ktokolwiek i cokolwiek. Łomaczenko nie jest nawet bliski tego, by być lepszy niż Ali czy Mayweather. To nonsens. Ale Arum jest promotorem, sprzedawcą. I jest w tym tak dobry, że sprzedałby lód niedźwiedziom polarnym. Wie, co ma mówić. I pewnie znajdzie się ktoś, kto mu uwierzy - stwierdził.

Podkreślił też, że bynajmniej nie oznacza to, że nie ceni umiejętności Łomaczenki, w opinii części ekspertów najlepszego dzisiaj boksera świata bez podziału na kategorie wagowe.

- Łomaczenko potrafi walczyć, każdy, kto wejdzie z nim do ringu, będzie miał duże problemy. Arum robi, co do niego należy, ale nie zgadzam się z nim ani kimkolwiek innym, kto mówi takie rzeczy w odniesieniu do Alego. To tak, jakby mówić, że LeBron James jest lepszy od Michaela Jordana. Jest dobry, ale Jordan to to nie jest - powiedział.