ADONIS STEVENSON - BADOU JACK 19 MAJA W KANADZIE

Rafał Olszewski, ringtv.com

2018-01-24

Wyczekiwana walka pomiędzy mistrzem federacji WBC w wadze półciężkiej Adonisem Stevensonem (29-1 24 KO) a Badou Jackiem (22-1 13 KO) ma już oficjalną datę. Mistrz przystąpi do 9. obrony tytułu w swojej ojczyźnie Kanadzie 19 maja.

Stevenson spotyka się z krytyką ze strony kibiców za niski poziom rywali z którymi walczy od czasu zdobycia tytułu przeciwko Chadowi Dawsonowi, oprócz Andrzeja Fonfary i Tonny'ego Bellew nie byli to pięściarze z górnej półki.

Jack natomiast w swoim debiucie w wadze półciężkiej zmierzył się z doświadczonym Nathanem Cleverlym, któremu zwyciężając przez TKO w 5 rundzie odebrał pas WBA.

Jeśli 34 letni Jack zostanie mistrzem świata dwóch kategorii wagowych, na pewno będzie miał ręce pełne roboty, Stevenson ma co prawda już 40 lat, ale nadal świetnie porusza się na nogach, jest szybki i bardzo mocno bije.

Walka tych dwóch pięściarzy to na pewno jedno z lepszych starć możliwych do zorganizowania w obecnym boksie, będzie to też kolejna szansa dla Stevensona, aby udowodnić swoją wartość przeciwko wymagającemu rywalowi ze światowego topu.