ŁOMACZENKO: WALKA Z PACQUIAO NIC MI NIE DAJE

Redakcja, worldboxingnews.net

2018-01-24

Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) wyjaśnił, że nie tylko ze względu na różnicę wagową, ale i wiek Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) nie jest zainteresowany walką ze słynnym Filipińczykiem.

Ukrainiec otrzymał niedawno propozycję spotkania z boksującym o dwie kategorie wyżej "Pac Manem", ale z niej nie skorzystał.

- To niesamowite, że zaoferowano mi taki pojedynek. Pacquiao to legenda, wielkie nazwisko. On walczy jednak w wadze półśredniej, a ja chcę się przenieść jedynie do lekkiej. W tym roku tej walki więc nie wezmę. Gdybym zaś chciał ją wziąć w roku następnym, ludzie by mówili, że walczę ze starym zawodnikiem w nie jego wadze. W mojej kategorii jest wielu mistrzów, będę nadal podążać tą drogą. Nowoczesny boks, nowoczesne nazwiska - skomentował.

Anatolij Łomaczenko, ojciec 29-latka, już kilka dni temu mówił, że taka walka nie wchodzi w grę. - Obaj z ojcem wiemy, że ten pojedynek po prostu nic mi nie daje - mówi syn.

Łomaczenko wróci na ring prawdopodobnie 28 kwietnia. W tym samym miesiącu kolejną walkę ma też stoczyć 39-letni Pacquiao.