USYK: ZMIERZĘ SIĘ Z JOSHUĄ, POKAŻĘ, NA CO MNIE STAĆ

Redakcja, Sky Sports

2018-01-23

Mistrz wagi junior ciężkiej Aleksander Usyk (13-0, 11 KO) ponownie wyraził chęć walki ze zunifikowanym czempionem kategorii ciężkiej Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO).

- Dojdzie do tego, ale jeszcze trochę poczekajmy. W końcu przejdę do wagi ciężkiej i pokażę wszystkim, na co mnie stać. Sami się przekonacie. Zmierzę się z Joshuą, ale jeszcze nie teraz. Wszyscy w każdym razie pytają mnie o tę walkę. Gdy spotkamy się twarzą w twarz, wszystko się rozstrzygnie. To będzie dobry pojedynek - oznajmił 31-latek.

- Lubię Wielką Brytanię, bo tam narodził się boks. Tamtejsi kibice nadal śledzą moje poczynania, zawsze będę więc próbował pokazać im to, co mam najlepsze - dodał.

W 2012 roku Usyk zdobył złoty medal olimpijski w wadze ciężkiej podczas igrzysk w Londynie. W trakcie tej samej imprezy Joshua sięgnął po złoto w dywizji super ciężkiej. W roku kolejnym obaj rozpoczęli zawodową karierę.

Ukrainiec wróci na ring już w najbliższą sobotę na gali w Rydze, gdzie skrzyżuje rękawice z Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO). W stawce tego pojedynku znajdą się pas WBC i WBO, a zwycięzca awansuje ponadto do finału turnieju World Boxing Super Series.