OBÓZ USYKA ZADOWOLONY ZE SPARINGÓW Z MASTERNAKIEM

Tamas Pradarics, boxingscene.com

2018-01-22

Obóz Aleksandra Usyka (13-0, 11 KO) jest zadowolony ze sparingów z Mateuszem Masternakiem (40-4, 27 KO) i innymi pięściarzami, którzy pomagali Ukraińcowi w przygotowaniach do pojedynku z Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO).

- Nasz matchmaker z grupy K2 Promotions wykonał świetną robotę i znalazł dziewięciu dobrych zawodników do sparingów. Wśród nich były znany nazwiska i dobrzy prospekci. Pomagali nam m.in. Mateusz Masternak, Dmitrij Kuczer, Isaac Chamberlain, Mikael Lawal, Aleksiej Papen - oświadczył Siergiej Watamaniuk, trener Usyka.

MASTERNAK SPARUJE Z USYKIEM. 'AŻ CIĘŻKO TO OGLĄDAĆ'

Ukrainiec zaboksuje z Briedisem już w najbliższą sobotę na gali w Rydze. W stawce znajdą się pasy WBC i WBO w wadze junior ciężkiej, a zwycięzca awansuje ponadto do finału turnieju World Boxing Super Series.

- To największe wyzwanie w mojej karierze. Będziemy walczyć o dwa pasy, a zwycięzca zbliży się do zdobycia nagrody głównej - powiedział mistrz olimpijski z Londynu.

Nagrodą tą będzie puchar im. Muhammada Alego. Usyk podkreśla, że trofeum to jest mu pisane.

- Urodziłem się tego samego dnia co "Największy" [17 stycznia]. Nie ma powodu, żebym nie skorzystał z takiej okazji do pokazania, kim jestem - oznajmił.