ROY JONES JR: JESTEŚMY BLISKO WALKI Z ANDERSONEM SILVĄ

Redakcja, TMZ

2018-01-22

Roy Jones Jr (65-9, 47 KO) twierdzi, że jest już blisko porozumienia w sprawie walki na zasadach bokserskich z byłym mistrzem UFC w wadze średniej Andersonem Silvą.

49-letni Amerykanin i 42-letni Brazylijczyk od dawna wyrażają chęć konfrontacji. Według Jonesa do realizacji tego pojedynku potrzebna jest już tylko zgoda Dany White'a - prezydenta UFC.

- Anderson tego chce, ja również, jedyną przeszkodę stanowi zatem White. Skoro dał zgodę Conorowi McGregorowi, to dlaczego nie da jednemu z najlepszych zawodników w historii? - oznajmił.

Dodał, że rozmawiał już na temat walki z samym Silvą, a także z potencjalnymi inwestorami z Chicago, którzy są ponoć skłonni wyłożyć pieniądze na organizację tego starcia. Podkreślił też, że byłby to bardziej wyrównany pojedynek niż Mayweather-McGregor.

- Anderson ma już pewne doświadczenie w boksie, poza tym dużo o mnie wie. No i ja mam już swoje lata. Miałby więc większe szanse na wygraną, niż miał McGregor z Mayweatherem - stwierdził.

Jones kolejną walkę stoczy 8 lutego w swoim rodzinnym mieście Pensacola. Jego rywalem ma być Scott Sigmon (30-11-1, 16 KO).