JOYCE JUŻ W TRZECIEJ WALCE CHCIAŁ BOKSOWAĆ Z CHISORĄ

Redakcja, worldboxingnews.net

2018-01-21

Joe Joyce (1-0, 1 KO), wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej, już w trzeciej zawodowej walce chciał się zmierzyć z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Dereckiem Chisorą (27-8, 19 KO).

32-letni Anglik zadebiutował wśród zawodowców w październiku ubiegłego roku. Drugi pojedynek stoczy 16 lutego, a trzeci 5 maja na gali Bellew-Haye. To właśnie podczas tych zawodów miał nadzieję zaboksować z Chisorą. Weteran otrzymał ponoć ofertę od obozu Joyce'a, ale nie jest zainteresowany. W swoim ostatnim występie, który miał miejsce w listopadzie, Chisora przegrał z Agitem Kabayelem i będzie prawdopodobnie chciał stoczyć walkę z mniej wymagającym rywalem, zanim przystąpi do potyczki z kimś takim jak Joyce.

Podczas igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku Joyce wygrał trzy walki i dopiero w finale nieznacznie uległ Tony'emu Yoce. Promotorzy Anglika od początku podkreślają, że będą go odważnie prowadzić na zawodowstwie. Jednym z głównych na tę chwilę celów Anglika jest rewanż z 25-letnim Yoką, który także boksuje już wśród profesjonalistów. W trzech dotychczasowych walkach odniósł trzy zwycięstwa, w tym dwa przez nokaut.