TRENER WILDERA: JOSHUA NIEZNACZNYM FAWORYTEM WALKI Z PARKEREM

Redakcja, Saturday Sport with Brendan Telfer

2018-01-20

Jay Deas, szkoleniowiec Deontaya Wildera (39-0, 38 KO), stawia Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO) w roli nieznacznego faworyta pojedynku unifikacyjnego z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

- Powiedziałbym, że Joshua ma przewagę ze względu na te wszystkie zewnętrzne sprawy, ale jeśli Parker dobrze sobie z nimi poradzi, wtedy będzie to wyrównana walka. Muszę w każdym razie dać małą przewagę Joshui w pojedynku, który zapowiada się świetnie - stwierdził Deas.

Dopytywany o wyjaśnienie, co ma na myśli, kiedy mówi o "zewnętrznych sprawach", odpowiada: - Pięć tysięcy próśb o wywiady, fakt, że walkę będzie oglądać 100 tys. widzów, czekanie w szatni przez pięć godzin.

- A do tego przejście stu jardów do ringu, czekanie, aż odegrają pięć hymnów, czekanie pod telebimem przez 15 minut. Nikt o tym nie myśli, a są to kwestie, z którymi Joseph będzie musiał się uporać. Gdyby ich po prostu umieścić w ringu, byłaby to równa walka. Będziemy się jednak musieli przekonać, czy Parker będzie się czuł komfortowo w takim otoczeniu. Był już w Anglii i dobrze wypadł, to z pewnością mu pomoże, ale teraz zaboksuje z zupełnie innym rodzajem zwierzęcia, w nowym środowiska. Zobaczymy, jak sobie poradzi z tym wyzwaniem - dodał.

Pojedynek Joshua-Parker odbędzie się 31 marca w Cardiff. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA, WBO oraz IBO w wadze ciężkiej.