JOSHUA vs PARKER: DAVID PRICE WYRAZIŁ ZGODĘ NA WALKĘ Z POWIETKINEM

Redakcja, Sky Sports

2018-01-17

Eddie Hearn złożył obozowi Aleksandra Powietkina (33-1, 23 KO) propozycję występu na zaplanowanej na 31 marca wielkiej gali Joshua vs Parker w Cardiff. Zaznaczył jednak, że rywalem "Saszy" musiałby być Brytyjczyk. David Price (22-4, 18 KO) bez chwili zawahania przyjął propozycję takiego starcia.

- To dla mnie przecież wielka szansa. Mogę tylko zyskać, stracić i tak nie stracę, więc zgodziłem się od razu. Nasz pojedynek nie został jeszcze dogadany, ale jeśli się uda, będę bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw - nie ukrywa olbrzym z Liverpoolu, który być może dysponuje jednym z najmocniejszych uderzeń na świecie, ale braki kondycyjne, słabsza szczęka i mimo wszystko trochę brak charakteru w sytuacjach podbramkowych sprawiły, że to wciąż niespełniony zawodnik.

- Ja już się zgodziłem, więc czekam teraz na decyzję drugiej strony. Obóz Powietkina prawdopodobnie potraktuje mnie jako łatwą przeszkodę, lecz ja odbieram to zupełnie inaczej. Dziesięć lat temu w pierwszej walce turnieju olimpijskiego spotkałem się z najlepszym Rosjaninem, Islamem Timurzijewem, który miał Powietkina na rozkładzie. Wszyscy mnie wtedy skreślali, tymczasem znokautowałem go ciosem z prawej ręki. Tak więc taka sytuacja nie jest mi obca. Potrzebuję tylko szansy. Mógłbym odejść, czuję jednak, że mam coś jeszcze do udowodnienia, a walka z Powietkinem byłaby moją życiową szansą - dodał Price.

JOSHUA PRZYZNAJE: PRICE MIAŁ MNIE NA DESKACH NA SPARINGU >>>

Przypomnijmy, że Powietkin prawo do walki z Joshuą wywalczył sobie w grudniu, pokonując w eliminatorze WBA Christiana Hammera. Do ewentualnego brytyjsko-rosyjskiego starcia mogłoby dojść latem, prawdopodobnie na terenie mistrza. Anthony Joshua (20-0, 20 KO) wniesie do ringu w Cardiff pasy WBA i IBF, zaś Joseph Parker (24-0, 18 KO) tytuł w wersji WBO.