PROMOTOR PARKERA: JOSHUA OPOWIADA GŁUPOTY

Redakcja, Sky Sports

2018-01-17

Promotor Josepha Parkera (24-0, 18 KO) podkreśla, że wbrew temu, co mówi sam Anthony Joshua (20-0, 20 KO), Anglik jest jak najbardziej do pokonania.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej zunifikowany mistrz wagi ciężkiej stwierdził, że nie pokona go żadna istota ludzka. - Potrzeba by czegoś więcej niż człowieka, żeby ze mną wygrać - powiedział.

- Takie gadanie to naprawdę głupota - skomentował David Higgins. - Przecież leżał już kilka razy na deskach, z całą pewnością jest zatem do pokonania. Jeśli Joseph będzie go miał w opałach, to go skończy i wygra przed czasem.

Przed konferencją mówiło się, że mogą lecieć iskry, bo obóz Parkera w ostatnich tygodniach wielokrotnie prowokował Joshuę za pośrednictwem mediów, czym, jak stwierdził jego promotor Eddie Hearn, zaszedł mu za skórę. Bezpośrednie spotkanie okazało się jednak dość kulturalne.

- To nie była pora, żeby wzniecać ogień. Może Eddie był nawet sfrustrowany, że nie byliśmy bardziej agresywni. Jak chce, to sam może się tym zająć. Tak czy siak odnoszę po tej konferencji wrażenie, że AJ jest psychicznie wzburzony. Parker ma psychologiczną przewagę - stwierdził Higgins.

Pojedynek Joshua-Parker odbędzie się 31 marca w Cardiff. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA, WBO oraz IBO w wadze ciężkiej.