DUBOIS: Z KAŻDĄ WALKĄ STAJĘ SIĘ LEPSZY

Marcin Olkiewicz, boxnation.com

2018-01-16

10 lutego w Copper Box Arena w Londynie walką z DL Jonesem (8-0-1) swoje starty w 2018 roku zainauguruje utalentowany Daniel Dubois (6-0, 6 KO). Zaledwie 20-letni pięściarz gorąco wierzy, że w nowy rok wejdzie w niezwykle efektownym stylu.

Daniel przeszedł na zawodowe ringi w wieku zaledwie dziewiętnastu lat. Dlatego też rozumie, że do najważniejszych wyzwań musi jeszcze dojrzeć.

- Na początku było trochę ciężko, ale cały czas się uczę, dorastam, i z każdą walką staję się lepszy - mówi Dubois.

- Nigdy nie wychodzę do ringu nazbyt pewny siebie, wiem, że to może człowieka zgubić. W walce może zdarzyć się wszystko, ale trenuję bardzo ciężko i zawsze staram się być przygotowany na każdą ewentualność - zadeklarował Dubois.

Pięściarz z Londynu nie miał jeszcze okazji zaboksować na zawodowym ringu na dystansie choćby trzech rund. Ale przyznaje, że chętnie w końcu przetestowałby swoją wytrzymałość walcząc nieco dłużej.

- Zdecydowanie, chciałbym żeby mój rywal wytrzymał więcej niż inni, ale nie wiem, czy mu się to uda. Chciałbym sprawdzić się wreszcie w prawdziwej walce - powiedział Dubois.

Oprócz Daniela Duboisa 10 lutego kibicom w Copper Box Arena w Londynie pokażą się między innymi Anthony Yarde (14-0, 13 KO) oraz Bradley Skeete (27-1, 12 KO).