MASTERNAK SPARUJE Z USYKIEM. 'AŻ CIĘŻKO TO OGLĄDAĆ'

Redakcja, Sky Sports

2018-01-14

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) ma za sobą pierwszy tydzień sparingów z Aleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO), który kończy powoli przygotowania do starcia z Mairisem Briedisem w ramach półfinału turnieju WBSS. Przed "Masterem" jeszcze drugi tydzień sparingów z mistrzem świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej. A naoczni świadkowie relacjonują, że aż iskry tam lecą!

"Pierwszy bardzo owocny tydzień sparingowy za nami. Sparujemy, trenujemy, dużo pytam, obserwuję, notuję, próbuję, ćwiczę... Okiem zawodnika i przyszłego trenera" - napisał Polak po kolejnym wspólnym treningu z doskonałym Ukraińcem.

Z Usykiem sparują również Dimitrij Kudriaszow (21-2, 21 KO), Mikael Lawal (4-0, 3 KO), Chris Kongo (7-0, 5 KO) oraz utalentowany Anglik, Isaac Chamberlain (9-0, 4 KO). I właśnie Brytyjczyk zdradził kilka szczegółów ze sparingów Usyka z Masternakiem.

- Usyk jest w świetnej formie. Bije bardzo dynamicznie. Jeśli spytam, chętnie dzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami i coś podpowie, ale tylko wtedy, gry go się o to poprosi. Trzeba przyznać, że on nie tylko jest mocny i dobrze poukładany technicznie, ale również bardzo mądry. Panuje świetna atmosfera, dużo żartujemy, lecz kiedy wchodzimy do ringu, bijemy się na poważnie. Uwierzcie mi, tam jest również inny mocny zawodnik, Mateusz Masternak. Kiedy ta dwójka sparuje z sobą, kiedy Usyk i Masternak robią swoje rundy, naprawdę aż ciężko to oglądać. To dwaj świetni bokserzy - nie ukrywa Chamberlain.

Co ciekawe Anglik, który 3 lutego skrzyżuje rękawice ze swoim rodakiem Lawrence'em Okolie (7-0, 6 KO), poza Usykiem sparuje jeszcze właśnie z Polakiem, w przeszłości mistrzem Europy wagi junior ciężkiej.

Przypomnijmy, że Usyk sięgnął po pas World Boxing Organization w połowie września 2016 roku, zrzucając z tronu innego naszego rodaka, Krzysztofa Głowackiego. Tytuł ten obronił dotąd trzykrotnie, pokonując kolejno Thabiso Mchunu (KO 9), Michaela Huntera (PKT 12) oraz Marco Hucka (TKO 10).