PARKER: JOSHUA NIE BĘDZIE MIAŁ SZANS, JEŚLI GO TRAFIĘ

Redakcja, Daily Telegraph

2018-01-14

Joseph Parker (24-0, 18 KO) przekonuje, że nie powtórzy błędu Władimira Kliczki i dokończy robotę, jeśli będzie miał Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO) na deskach.

- Wiemy to my, wie to on, wiedzą po prostu wszyscy, że Joshua ma szklaną szczękę. Tyle że się o tym nie mówi. A przecież widzieliśmy, jak padł na deski w walce z Kliczką. Pokazał serce i wstał, dokończył walkę, to fakt, ale jeśli ja go trafię i zranię, nie dam szansy, aby doszedł do siebie. Nie wypuszczę okazji z rąk. Jak będę go miał w takich opałach, w jakich miał go Kliczko, to nie będzie miał szans. Szybko i ostro ruszę do przodu, pójdę po nokaut - powiedział Nowozelandczyk.

Pojedynek Joshua-Parker ma się odbyć 31 marca na stadionie narodowym w Cardiff. Parker zabiegał o tę potyczkę od dłuższego czasu, wielokrotnie powtarzając w mediach, że Joshua ma słabą szczękę, czym w końcu zaszedł Anglikowi za skórę.

- Prawda jest taka, że Joshua od początku kariery ma z górki, wszystko jest robione pod niego. Gdyby mój zespół nie obmyślił tego planu [medialnych prowokacji], to dzisiaj nie mówilibyśmy o tej walce - stwierdził.

W stawce marcowego pojedynku znajdą się pasy IBF, WBO, WBO oraz IBO w wadze ciężkiej.