THE RING: FURY MUSI W KWIETNIU BOKSOWAĆ Z POWIETKINEM

Redakcja, The Ring

2018-01-13

Promotor Frank Warren zapowiada, że Tyson Fury (25-0, 18 KO) w powrotnej walce w kwietniu będzie bronił pasa magazynu The Ring. Ale Doug Fischer, redaktor naczelny "Biblii Boksu Zawodowego" wyjaśnił, że tak naprawdę Anglik nie zostanie pozbawiony tego zaszczytu tylko w przypadku walki z Aleksandrem Powietkinem (33-1, 23 KO).

Ring Magazine ma jasno sprecyzowane zasady i reguły. Jeśli mistrz nie zakontraktował walki przez półtora roku, może stracić swój status. Ponadto żeby obronić ten tytuł, mistrz The Ring musi w ciągu dwóch lat stoczyć przynajmniej jeden pojedynek z rywalem notowanym przez dziennikarzy tej gazety w pierwszej piątce pretendentów. Dwa lata od poprzedniego startu Tysona minęły pod koniec listopada. Dlatego też Fischer zagroził Fury'emu, że straci wszystkie zaszczyty, jeśli wkrótce nie zakontraktuje walki. W dodatku z pierwszej piątki rankingu The Ring.

FURY DO JOSHUY I SPÓŁKI: DO ZOBACZENIA W WASZYCH KOSZMARACH! >>>

Jedynka - Anthony Joshua (20-0, 20 KO), i trójka - Joseph Parker (24-0, 18 KO), skrzyżują rękawice 31 marca. Dwójka - Deontay Wilder (39-0, 38 KO), i piątka - Luis Ortiz (28-0, 24 KO), rywalizować będą między sobą 3 marca. Wolny pozostaje więc tylko numer cztery. Właśnie Powietkin. Jeśli więc Fury chce obronić status mistrza Ring Magazine, w kwietniu musi zmierzyć się z Rosjaninem!

Biorąc jednak pod uwagę dwa i pół roku przerwy Anglika, problemy z używkami i przede wszystkim ogromną nadwagę, z jaką teraz "walczy" na treningach, trudno oczekiwać, by "Olbrzym z Wilmslow" z marszu stanął właśnie naprzeciw Powietkina...