SANCHEZ: GASIJEW DOJRZAŁ, JEST DZISIAJ SILNIEJSZY

Redakcja, ESPN Deportes

2018-01-13

Trener Abel Sanchez jest zadowolony z postępów, jakie czyni Murat Gasijew (25-0, 18 KO). Szkoleniowiec podkreśla, że 24-latek pod jego okiem zmężniał i nabrał krzepy, co stanowi dobry sygnał przed walką z kubańskim królem nokautu Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO).

- Już od ponad siedmiu tygodni ciężko pracujemy. Gasijew jest dzisiaj dużo lepszy. Kiedy przyjechał do mnie dwie walki temu, nadal miał ciało dziecka. Teraz dojrzał fizycznie, nabrał wagi, jest większy i silniejszy. Jeśli zaś chodzi o sprawy techniczne, to dobrze już wie, co należy robić - stwierdził Sanchez, który trenuje też m.in. mistrza wagi średniej Giennadija Gołowkina.

Walka Gasijew-Dortics w półfinale turnieju World Boxing Super Series odbędzie się 3 lutego w Soczi. W stawce znajdą się pasy IBF i WBA Super w kategorii junior ciężkiej.

- Dorticos to twardy rywal i tak też go traktujemy. Absolutnie go nie lekceważymy, spodziewamy się twardego pojedynku. Obaj są niepokonani i mają na koncie dramatyczne nokauty. Zobaczymy, który będzie bardziej agresywny i zada uderzenia potrzebne, aby zmienić losy pojedynku - oświadczył szkoleniowiec Rosjanina.