MATTHYSSE: NIE SKOŃCZĘ JAK CHOCOLATITO

2018-01-12, Redakcja, ESPN Deportes

Lucas Martin Matthysse (38-4, 35 KO) wie, że to ostatni dzwonek, aby zostać mistrzem świata. 35-letni Argentyńczyk zaboksuje 27 stycznia na przedmieściach Los Angeles o regularny pas WBA w wadze półśredniej z Tewą Kiramem (38-0, 28 KO).

W przeszłości Matthysse dwukrotnie podchodził do walk o mistrzostwo świata, ale najpierw przegrał z Dannym Garcią, a potem z Wiktorem Postołem. Tym razem naprzeciw niego stanie 25-latek z Tajlandii, dla którego będzie to debiut w USA.

- Wiem, że to moja ostatnia szansa. Tak właśnie traktuję ten pojedynek, dlatego też bardzo ciężko pracowałem i trenowałem mocniej niż zwykle. Mamy rywala przestudiowanego, wiemy, że to dobry, wysoki pięściarz. Nie sądzę, aby mógł mnie zaskoczyć. Jestem pewien, że nie skończę jak "Chocolatito" - stwierdził Matthysse, nawiązując do Romana Gonzaleza, który w ubiegłym roku doznał dwóch porażek z rąk także debiutującego w USA zawodnika z Tajlandii, Srisaketa Sora Rungvisaia.

Głównym wydarzeniem gali z udziałem Matthysse będzie walka mistrza WBA w wadze lekkiej Jorge Linaresa (43-3, 27 KO) z Mercito Gestą (31-1-2, 17 KO).

<< Powrót na stronę główną <<