WILDER: ORTIZ NIGDY NIE SPOTKAŁ NIKOGO Z TAKIM STYLEM JAK MÓJ

Rafał Olszewski, boxingscene.com

2018-01-08

Mistrz federacji WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (39-0 38 KO), który 3 marca zmierzy się w nowojorskiej arenie Barclays Center z Luisem Ortizem (28-0 24 KO) stwierdził, że ten nigdy w swojej karierze nie spotkał kogoś tak atletycznego i mobilnego jak on.

Obydwaj pięściarze mieli już ze sobą walczyć w listopadzie ubiegłego roku, natomiast wpadka dopingowa Kubańczyka przekreśliła te plany.

Wilder i Ortiz mieli okazję boksować z Malikiem Scottem, Wilder odprawił go już w pierwszej rundzie, Ortiz jednak pomimo 3 krotnego posyłania na deski rywala, potrzebował do wygranej 12 rund.

„King Kongowi” zdawał się przeszkadzać styl Scotta, który był mobilny w ringu, zauważył to również Wilder komentując to słowami, że Ortiz ma problemy, z zawodnikami którzy się ruszają, są szybcy i biją z różnych kątów.

- Styl Malika, zwłaszcza tamtej nocy, był bardzo trudny dla Ortiza. Malik się ruszał a Ortiz nie lubi jak ktoś porusza się po ringu, to King Kong, on lubi jak ktoś stoi na przeciwko niego i najlepiej niech robi to cały czas, on nie lubi nikogo kto jest mobilny, atletyczny i bije z różnych kątów, nigdy nie spotkał kogoś takiego jak ja.

„Bronze Bomber” uważa również, że sporo kłopotów przysporzy Ortizowi znalezienie odpowiednich sparingpartnerów.

- Myślę, że to będzie dla niego najstraszniejsza część w organizacji obozu, kogo oni sprowadzą kto wyglądałby jak ja, nie tylko w poruszaniu się, ale i w szybkości. Może znajdzie kogoś podobnego wzrostu i z podobnym zasięgiem, ale nie znajdzie nikogo z taką szybkością a przede wszystkim z taką siłą - dodał Wilder.