TRENER PARKERA: JOSHUA NAJBARDZIEJ PRZEREKLAMOWANY NA ŚWIECIE

Redakcja, Sky Sports

2018-01-08

Trener Josepha Parkera (24-0, 18 KO) zamierza nieco odchudzić swojego podopiecznego na walkę unifikacyjną z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), która w tym tygodniu zostanie prawdopodobnie oficjalnie potwierdzona.

- Nie mogę mówić za Joshuę, ale mogę za Parkera. I tak, na ten pojedynek będziemy lżejsi. Jest bardzo ważne, aby w tej walce Joe był szybki na nogach i ruchliwy - stwierdził Kevin Barry.

Przed swoją ostatnią walką, w której jego rywalem był we wrześniu Hughie Fury, Parker ważył 111,1 kg. Joshua z kolei przed ostatnim występem, październikową potyczką z Carlosem Takamem, zanotował 115,2 kg.

- Parker na pewno będzie lżejszy niż w walce z Furym. Chcę, żeby ważył około 108 kg - oznajmił szkoleniowiec Nowozelandczyka.

Pojedynek Joshua-Parker odbędzie się prawdopodobnie 31 marca w Cardiff. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA, WBO oraz IBO w kategorii ciężkiej.

- Od dawna czekamy na ten dzień. Myśleliśmy o tej walce, wyobrażaliśmy sobie Joe w jednym ringu z Joshuą. Ich style świetnie do siebie pasują. W walce [Joshuy] z Takamem Joe dostrzegł wiele rzeczy, które go podekscytowały. Ten pojedynek sprawił, że zobaczyliśmy wszystko z nowej perspektywy. Bardzo szanuję Joshuę, był świetnym amatorem, jako zawodowiec jest niepokonany, ale wierzę, że jest wokół niego za dużo hype'u i że jest najbardziej przereklamowanym obecnie bokserem na świecie - powiedział Barry.