ANTHONY JOSHUA: PÓKI CO WALKA Z FURYM JEST W SFERZE MARZEŃ

Redakcja, Daily Mail

2018-01-08

Kibice ostrzą sobie apetyt na walkę Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) na szczycie królewskiej kategorii. To może być wielki rok dla boksu zawodowego i wagi ciężkiej.

- Póki co starcie z Furym jest bardziej w sferze marzeń. To wciąż jeszcze fantastyka, bo przecież daleko mu jeszcze do formy i od dawna nie boksował. Piłeczka leży po jego stronie. Póki co robię swoje, czyli bronię swoich pasów i poluję na kolejne. Jeśli Fury powróci do zdrowego trybu życia i formy, wówczas możemy porozmawiać o naszym starciu. Nie unikam przecież nikogo - mówi champion WBA i IBF.

Póki co rywalem angielskiego króla nokautu będzie Joseph Parker (24-0, 18 KO), champion według WBO. Pojedynek ma odbyć się 31 marca na stadionie w Cardiff, a wszystko może być dopięte w przeciągu kilkudziesięciu godzin. - Spodziewam się, że w tym tygodniu dopniemy każdy szczegół i ogłosimy ten pojedynek oficjalnie - dodał Joshua.

Sam Fury trenuje pod okiem nowego szkoleniowca Bena Davisona, gubiąc zbędne kilogramy. - Jestem bardziej skupiony i zdeterminowany niż kiedykolwiek wcześniej - mówi "Olbrzym z Wilmslow".