KTO NAJSKUTECZNIEJSZYM BOKSEREM ŚWIATA? AWANS POTWORA INOUE

Redakcja, CompuBox

2018-01-04

Opracowująca statystyki z walk firma CompuBox przedstawiła zaktualizowane zestawienia najskuteczniejszych bokserów świata.

Awans w rankingach zaliczył Naoya Inoue (15-0, 13 KO), mistrz WBO w wadze super muszej, który przed kilkoma dniami znokautował w trzeciej rundzie Yoanna Boyeaux. Według CompuBox Japończyk jest dzisiaj najczęściej wyprowadzającym ciosy proste przednią ręką bokserem na świecie - średnio na rundę zadaje ich 36, z czego celu dochodzi przeciętnie 9. Częściej, ponad 10 razy na rundę, trafia tylko mistrz wagi średniej Giennadij Gołowkin (37-0-1, 34 KO).

Nazwisko japońskiego "Potwora" widnieje też w klasyfikacji pięściarzy, którzy najrzadziej dają się trafiać rywalom. Tylko 21,2% ciosów jego przeciwników dochodzi celu, co daje mu dziewiąte miejsce. Pierwsze zajmuje Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO), który może się poszczycić wynikiem 16,5%.

Łomaczenku jest też pierwszy w ogólnym zestawieniu, w którym uwzględniona jest skuteczność bokserów w ataku i obronie. Wskaźnik Ukraińca to +19,4. Na drugiej pozycji z wynikiem +14,6 plasuje się Terence Crawford (32-0, 23 KO), a trzeci jest Inoue, którego wynik wynosi +13,3.