GARCIA Z RIOSEM ELIMINATOREM DO THURMANA - W KOLEJCE PORTER

Redakcja, BoxingScene

2018-01-03

Keith Thurman (28-0, 22 KO) pauzuje już od dziesięciu miesięcy. Mistrz świata wagi półśredniej federacji WBC i WBA powróci prawdopodobnie w kwietniu starciem z Jessie Vargasem (28-2, 10 KO). Z kolei Danny Garcia (33-1, 10 KO), który w marcu ubiegłego roku przegrał z Thurmanem, zaboksuje 17 lutego z Brandonem Riosem (34-3-1, 25 KO). Być może drogi Thurmana i Garcii znów się niedługo zejdą.

Starcie Garcia vs Rios nabyło właśnie status eliminatora do tronu World Boxing Council. Wcześniej jednak oficjalnym pretendentem - dzięki wygranej (TKO 9) nad Andre Berto, został Shawn Porter (28-2-1, 17 KO). Co to więc oznacza dla Thurmana? Ano tyle, że po dobrowolnej obronie z Vargasem, potem czekają na niego już te obowiązkowe - najpierw z Porterem, a potem zwycięzcą walki Garcia vs Rios.

Thurman niedawno wziął ślub i zapowiedział, że zamierza stoczyć jeszcze tylko kilka walk, po czym chciałby odejść na sportową emeryturę. Czy do tego czasu zdąży dać Porterowi i Garcii rewanż? Z oboma co prawda wygrał, lecz obaj zaszli mu ostro za skórę, a ich walki znakomicie się oglądało.