WILDER: ORTIZ, NIE SPIE***L TEGO. JOSHUA, NIE LEKCEWAŻ PARKERA

Redakcja, @bronzebomber

2018-01-02

W noworocznym poście zamieszczonym w mediach społecznościowych Deontay Wilder (39-0, 38 KO) jasno dał do zrozumienia, jakie ma plany na 2018 rok. Amerykanin najpierw zamierza się rozprawić z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO), a potem z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO).

"Brązowy Bombardier" stwierdził, że będzie to rok, w którym "przejmie władzę" w wadze ciężkiej. Z Ortizem ma się spotkać 3 marca na nowojorskim Brooklynie. Pięściarze mieli walczyć już w listopadzie, ale u Kubańczyka znaleziono dwie niedozwolone substancje i Wilder zmierzył się ostatecznie z Bermane'em Stiverne'em, którego znokautował w pierwszej rundzie.

- Ortiz, weź się w garść. Pobłogosławiłem cię ponownie, więc tego nie spie***l - napisał mistrz WBC.

Potem zwrócił się do Joshuy, który prawdopodobnie także w marcu wróci na ring. Ostatniego dnia tego miesiąca Anglik ma podejść do walki unifikacyjnej z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

- Wypowiadam wojnę Anthony'emu Joshui. Pytasz mnie, co z Ortizem. Nie przejmuj się, po prostu zrób swoje, tylko nie lekceważ tego dzieciaka Parkera. Pokażę ci, jakie to uczucie, kiedy dostajesz od prawdziwego punchera - stwierdził.