WILDER vs ORTIZ 3 MARCA NA BROOKLYNIE

Rafał Olszewski, ringtv.com

2017-12-31

Według źródeł portalu ringtv.com, mistrz federacji WBC w królewskiej dywizji Deontay Wilder (39-0 38 KO) w końcu zmierzy się z Luisem Ortizem (28-0 24 KO).

Walka tych dwóch zawodników miała pierwotnie odbyć się 4 listopada, co ostatecznie nie doszło do skutku z powodu wpadki dopingowej Kubańczyka.

Federacja WBC finalnie oczyściła jednak Ortiza z zarzutów stosowania dopingu tłumacząc zawartość niedozwolonych substancji w jego organizmie zażywaniem leków na podwyższone ciśnienie krwi.

Jak podaje magazyn The Ring na swoim portalu, panowie doszli do porozumienia w sprawie ponownej konfrontacji i już 3 marca spotkają się w ringu, galę miałaby pokazywać stacja Showtime.

Luis Ortiz po przywróceniu do rankingów WBC szybko wrócił na ring, nokautując już w drugiej rundzie Daniela Martza (16-6 13 KO), zgłaszając tym samym gotowość do ponownej walki o pas.

Obecny tego dnia na hali Wilder wymienił parę słów ze zwycięzcą:

- Bądź przy telefonie, czekałem na ciebie. Zaszczyciłem cię dając szansę pierwszy raz, spieprzyłeś to, ale dam ci szansę jeszcze raz - powiedział Wilder

- Jestem na ciebie gotowy - odpowiedział Ortiz

- Chcę mu sprawić ból, to co dostał Stiverne tamtej nocy było przewidziane dla Ortiza. Według mnie, za swoją drugą wpadkę na dopingu powinien wylecieć na długo, jednak udało mu się jakimś cudem wrócić, ale my rozumiemy, że obsada wagi ciężkiej jest dosyć wąska. - dodał Wilder