BERNSTEIN: WILDER MA Z JOSHUĄ NAJWIĘKSZE SZANSE NA POCZĄTKU

Redakcja, ontheropesboxing.com

2017-12-27

Al Bernstein, ekspert bokserski amerykańskiej telewizji Showtime, twierdzi, że Deontay Wilder (39-0, 38 KO) będzie miał największe szanse na pokonanie Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) na samym początku walki. Pięściarze być może zmierzą się w przyszłym roku.

- Wygląda na to, że wygra ten, kto pierwszy trafi rywala. Chociaż widzieliśmy już Joshuę w tarapatach, z których wyszedł obronną ręką. Nie widzieliśmy natomiast Wildera w podobnej sytuacji - mówi Bernstein.

- Sądzę, że największe szanse Wilder będzie miał w pierwszych trzech czy czterech rundach. Myślę, że później siła Joshuy mogłaby odegrać rolę. Jest też chyba lepszy od Wildera pod względem technicznym. Wilder jest za to szybszy, lepiej się porusza, no i ze względu na jego nietypowy styl trudniej go rozgryźć - kontynuuje.

- Obaj mają swoje atuty. Rok 2017 był wspaniały dla boksu, a wygląda na to, że w 2018 też będzie dochodzić do wielkich walk. Dzięki takim pojedynkom jak Wilder-Joshua boks wrócił na właściwe tory - kończy.

Wilder w kolejnym pojedynku, planowanym na 3 marca, najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO). Joshua ma się z kolei zmierzyć w marcu lub kwietniu z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).